Primăria Plugari asfalteaza intreaga infrastructura!

 

Primăria Plugari şi-a propus să asfalteze întreaga infrastructură de drumuri iar lucrările sunt în plină desfăşurare! Primarul PNL al comunei, Paul Mursa, a subliniat că, în prezent, au loc lucrări de asfaltare în cadrul programului de modernizare drumuri săteşti în satele Plugari, Oneşti şi Borosoaia. Proiectul are o valoare de 7,6 milioane lei şi asigură modernizarea unei suprafeţe totale de 8,2 kilometri din reţeaua de drumuri. Pe lângă această investiţie, Primăria Plugari pregăteşte un alt proiect pentru asfaltarea restului de infrastructură rutieră din comună:

“Este vorba de un proiect de asfaltare a unui număr de 15 drumuri, finanţat prin Programul Naţional de Dezvoltare Locală. De asemenea, în perioada următoare vom depune, la Ministerul Dezvoltării, un alt proiect de asfaltare în valoare de 12 milioane lei pentru modernizarea tuturor drumurilor din comuna noastră, pe o suprafaţă de aproximativ 12 kilometri. Totodată, prin AFIR, derulăm un proiect pentru asfaltarea unei suprafeţe de 7,9 kilometri de drum sătesc. Astfel, vom avea asfalt pe întreaga reţea de drumuri ale comunei Plugari“, a declarat primarul Paul Mursa.

 

No comments

Be the first one to leave a comment.

Post a Comment


 

Stiri din comuna »

Aprobarea măsurilor de organizare a activității în cadrul unităților de învățământ în condiții de siguranță epidemiologică pentru prevenirea  îmbolnăvirilor cu virusul SARS-CoV-2 05.02.2021

Aprobarea măsurilor de organizare a activității în cadrul unităților de învățământ în condiții de siguranță epidemiologică pentru prevenirea îmbolnăvirilor cu virusul SARS-CoV-2 05.02.2021

Astăzi a fost publicat în Monitorul Oficial Ordinul comun (nr. 3.235/93 din 4 februarie 2021) al ministrului educației și ministrului sănătății pentru aprobarea...

 
24 ianuarie 1859: „Mica Unire”, primul pas spre România. Unirea Principatelor Române sub domnia lui Cuza

24 ianuarie 1859: „Mica Unire”, primul pas spre România. Unirea Principatelor Române sub domnia lui Cuza

MICA UNIRE din 24 ianuarie 1859 – Unirea Principatelor Române: Ziua de 24 ianuarie a rămas în istoria românilor ca data la care s-a înfăptuit Unirea Principatelor...

 

Anunt APIA si Comunicat de Presa

 
Primăria Plugari asfalteaza intreaga infrastructura!

Primăria Plugari asfalteaza intreaga infrastructura!

Primăria Plugari şi-a propus să asfalteze întreaga infrastructură de drumuri iar lucrările sunt în plină desfăşurare! Primarul PNL al comunei, Paul...

 
 
 
Modificare Dimensiune Font
Contrast Mare