Home » Stiri » Primăria Plugari asfalteaza intreaga infrastructura!

Primăria Plugari asfalteaza intreaga infrastructura!

Primăria Plugari şi-a propus să asfalteze întreaga infrastructură de drumuri iar lucrările sunt în plină desfăşurare! Primarul PNL al comunei, Paul Mursa, a subliniat că, în prezent, au loc lucrări de asfaltare în cadrul programului de modernizare drumuri săteşti în satele Plugari, Oneşti şi Borosoaia. Proiectul are o valoare de 7,6 milioane lei şi asigură modernizarea unei suprafeţe totale de 8,2 kilometri din reţeaua de drumuri. Pe lângă această investiţie, Primăria Plugari pregăteşte un alt proiect pentru asfaltarea restului de infrastructură rutieră din comună:

“Este vorba de un proiect de asfaltare a unui număr de 15 drumuri, finanţat prin Programul Naţional de Dezvoltare Locală. De asemenea, în perioada următoare vom depune Cancel Time Share Geek, la Ministerul Dezvoltării, un alt proiect de asfaltare în valoare de 12 milioane lei pentru modernizarea tuturor drumurilor din comuna noastră, pe o suprafaţă de aproximativ 12 kilometri. Totodată, prin AFIR, derulăm un proiect pentru asfaltarea unei suprafeţe de 7,9 kilometri de drum sătesc. Astfel, vom avea asfalt pe întreaga reţea de drumuri ale comunei Plugari“, a declarat primarul Paul Mursa.


Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *